Aktuality

Blíží se tradiční výstava starých odrůd ovoce

30.08. - Blíží se tradiční výstava starých odrůd ovoce

Tradiční výstava starých odrůd ovoce, které pěstovali naši předkové a stále je můžeme v krajině najít, letos začíná 20. září v Podblanické ekocentru ČSOP Vlašim.

 
Čolci na vycházce

29.04. - Čolci na vycházce

V neděli 28. dubna se vydali nejen mladí ochránci přírody Včelojedi do Jinošovského údolí, ale s nimi také zájemci z řad veřejnosti, aby prozkoumali rostliny a živočichy mokřadů. Průvodcem při objevování krás přírody se stal Martin Klaudys a zajímavé nálezy na sebe nenechaly dlouho čekat. Více v celé zprávě.

 
Jedinečný projekt pomůže motýlům a broukům kolem Vltavy

8.04. - Jedinečný projekt pomůže motýlům a broukům kolem Vltavy

Prudké svahy nad Vltavou jsou jedním z posledních míst, kde žije kriticky ohrožený motýl okáč bělopásný. Na jeho záchranu jsme zahájili nový projekt Motýli vltavských strání. Na svazích vltavského kaňonu vyřezáme keře a odstraňujeme menší stromy. Vzniklá mozaika mýtinek, lesů a skal je ideálním stanovištěm nejen pro řadu ohrožených motýlů, ale i pro roháče nebo tesaříky.

 
Nové číslo časopisu Pod Blaníkem

28.11. - Nové číslo časopisu Pod Blaníkem

Pro zájemce o vlastivědu Benešovska, Vlašimska, Voticka, Českého Meránu a Dolního Posázaví vychází nové číslo časopisu Pod Blaníkem. Jaké články přináší, se dočtete v celé zprávě.

 
Seminář Výsadby zeleně již ve středu

5.11. - Seminář Výsadby zeleně již ve středu

Seminář s praktickou ukázkou pro arboristy i pro všechny, kdo chtějí správně sázet, se koná již tuto středu 7.11. od 9:00 v Podblanickém ekocentru ČSOP Vlašim.

 
OCHRÁNCI PŘÍRODY A STAROSTOVÉ VÝSADÍ DVOUSTÝ KILOMETR ALEJÍ NA PODBLANICKU

15.10. - OCHRÁNCI PŘÍRODY A STAROSTOVÉ VÝSADÍ DVOUSTÝ KILOMETR ALEJÍ NA PODBLANICKU

Výsadba jubilejní aleje završí 20 let spolupráce Českého svazu ochránců přírody Vlašim a měst a obcí při obnově alejí na Podblanicku. Akce začne v pátek 19. října 2018 v 11h nad obcí Ratměřice u památníku bitvy u Jankova. Sázení mladých lip se ujmou sami starostové spolu s ministrem životního prostředí Richardem Brabcem a hejtmankou Středočeského kraje Jaroslavou Jermanovou-Pokornou.

 
Přednáška Jak vybírat a pěstovat staré odrůdy, 20.9.

19.09. - Přednáška Jak vybírat a pěstovat staré odrůdy, 20.9.

Chcete vědět, jaké odrůdy se hodí do podmínek našeho kraje, jak je správně sázet a pěstovat? Přijďte si poslechnout pomologa a školkaře Zdeňka Buzka. 20.9. 16:00 Ekocentrum ČSOP Vlašim. Vstup zdarma.

 

 
Výstava starých odrůd ovoce začne 20.9.

28.08. - Výstava starých odrůd ovoce začne 20.9.

Výstava starých odrůd ovoce letos proběhne 20. - 27. 9. Nově je připravena přednáška Vybíráme a pěstujeme tradiční odrůdy Podblanicka a Táborska pomologa Zdeňka Buzka pro ty, kdo chtějí staré odrůdy na svou zahradu.

 
Přispějte zraněným zvířatům, váš dar teď pomůže dvakrát

26.04. - Přispějte zraněným zvířatům, váš dar teď pomůže dvakrát

Dary pro Záchrannou stanici pro živočichy ČSOP Vlašim získané do konce května zdvojnásobí Nadace Partnerství. Přispět můžete na portálu Daruj správně.

 
Uzávěrka nominací se blíží!

8.02. - Uzávěrka nominací se blíží!

Do 14. února 2018 zasílejte nominace na Blanické rytíře. Nominovat můžete fyzické osoby, které se významně zasloužily o ochranu a rozvoj přírodního a kulturního dědictví Podblanicka. Ocenění převezmou titul Blanického rytíře 30. března 2018 ve 13.00 hodin v obřadním sále vlašimského zámku.

 
<< -  1 2 3 4 5  -  >>