Aktuality

Orchideje v mokřadu u Vysokého újezda doplatily na chamtivost

13.05. - Orchideje v mokřadu u Vysokého újezda doplatily na chamtivost

V osadě Větrov u Vysokého Újezda letos v březnu dva těžké traktory rozoraly mokřad, kde dlouhá léta kvetou stovky orchidejí - prstnatců májových. ČSOP Vlašim podal trestní oznámení na neznámého pachatele.

 
Za májovými orchidejemi

11.05. - Za májovými orchidejemi

Vydejte se s námi za májovými orchidejemi! V neděli 24. května od 8.00 hodin vyrážíme na přírodovědnou vycházku za mokřady a bučinami. Sraz je na zastávce na náměstí v Louňovicích pod Blaníkem. Navštívíme Podlesí a Malý Blaník. Šestikilometrová trasa povede nenáročným terénem, ale pozor! PROSÍME ÚČASTNÍKY O NAHLÁŠENÍ SVÉ ÚČASTI PŘEDEM NA EMAIL: jiri.pavelka@csop.cz

 
Blíží se tradiční výstava starých odrůd ovoce

30.08. - Blíží se tradiční výstava starých odrůd ovoce

Tradiční výstava starých odrůd ovoce, které pěstovali naši předkové a stále je můžeme v krajině najít, letos začíná 20. září v Podblanické ekocentru ČSOP Vlašim.

 
Čolci na vycházce

29.04. - Čolci na vycházce

V neděli 28. dubna se vydali nejen mladí ochránci přírody Včelojedi do Jinošovského údolí, ale s nimi také zájemci z řad veřejnosti, aby prozkoumali rostliny a živočichy mokřadů. Průvodcem při objevování krás přírody se stal Martin Klaudys a zajímavé nálezy na sebe nenechaly dlouho čekat. Více v celé zprávě.

 
Jedinečný projekt pomůže motýlům a broukům kolem Vltavy

8.04. - Jedinečný projekt pomůže motýlům a broukům kolem Vltavy

Prudké svahy nad Vltavou jsou jedním z posledních míst, kde žije kriticky ohrožený motýl okáč bělopásný. Na jeho záchranu jsme zahájili nový projekt Motýli vltavských strání. Na svazích vltavského kaňonu vyřezáme keře a odstraňujeme menší stromy. Vzniklá mozaika mýtinek, lesů a skal je ideálním stanovištěm nejen pro řadu ohrožených motýlů, ale i pro roháče nebo tesaříky.

 
Nové číslo časopisu Pod Blaníkem

28.11. - Nové číslo časopisu Pod Blaníkem

Pro zájemce o vlastivědu Benešovska, Vlašimska, Voticka, Českého Meránu a Dolního Posázaví vychází nové číslo časopisu Pod Blaníkem. Jaké články přináší, se dočtete v celé zprávě.

 
Seminář Výsadby zeleně již ve středu

5.11. - Seminář Výsadby zeleně již ve středu

Seminář s praktickou ukázkou pro arboristy i pro všechny, kdo chtějí správně sázet, se koná již tuto středu 7.11. od 9:00 v Podblanickém ekocentru ČSOP Vlašim.

 
OCHRÁNCI PŘÍRODY A STAROSTOVÉ VÝSADÍ DVOUSTÝ KILOMETR ALEJÍ NA PODBLANICKU

15.10. - OCHRÁNCI PŘÍRODY A STAROSTOVÉ VÝSADÍ DVOUSTÝ KILOMETR ALEJÍ NA PODBLANICKU

Výsadba jubilejní aleje završí 20 let spolupráce Českého svazu ochránců přírody Vlašim a měst a obcí při obnově alejí na Podblanicku. Akce začne v pátek 19. října 2018 v 11h nad obcí Ratměřice u památníku bitvy u Jankova. Sázení mladých lip se ujmou sami starostové spolu s ministrem životního prostředí Richardem Brabcem a hejtmankou Středočeského kraje Jaroslavou Jermanovou-Pokornou.

 
Přednáška Jak vybírat a pěstovat staré odrůdy, 20.9.

19.09. - Přednáška Jak vybírat a pěstovat staré odrůdy, 20.9.

Chcete vědět, jaké odrůdy se hodí do podmínek našeho kraje, jak je správně sázet a pěstovat? Přijďte si poslechnout pomologa a školkaře Zdeňka Buzka. 20.9. 16:00 Ekocentrum ČSOP Vlašim. Vstup zdarma.

 

 
Výstava starých odrůd ovoce začne 20.9.

28.08. - Výstava starých odrůd ovoce začne 20.9.

Výstava starých odrůd ovoce letos proběhne 20. - 27. 9. Nově je připravena přednáška Vybíráme a pěstujeme tradiční odrůdy Podblanicka a Táborska pomologa Zdeňka Buzka pro ty, kdo chtějí staré odrůdy na svou zahradu.

 
<< -  1 2 3 4 5  -  >>